Kiedy stosować zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej

Często pacjenci obawiają się czy nie jest za wcześnie na zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, chcąc zostawić je sobie „ na później” – nic bardziej mylnego …

Nasza skóra jest ciągle narażona na szkodliwe czynniki , do tego dochodzi stres , zła dieta ,intensywny tryb życia i narażenie na promieniowanie słoneczne .Czy chcemy tego czy nie starzejemy się szybciej niż to zauważamy ,dlatego jak najwcześniej należy zająć się profilaktyką .

Zacznijmy od znalezienia odpowiedniego specjalisty –lekarza z doświadczeniem ,który przeprowadzi z nami dokładny wywiad ,oceni naszą skórę , wysłucha co byśmy chcieli poprawić i realnie oceni możliwości własne i pacjenta .

Pamiętajmy Medycyna estetyczna nie ma na celu zmieniać twarzy ….

W medycynie estetycznej istnieją zabiegi , które maja za zadanie pomóc nam odpowiednio nawilżyć , zregenerować i przywrócić blask skórze , bez wątpienia należą do nich odpowiednio dobrane do typu skóry i problemów z jakimi się boryka peelingi chemiczne .

Lekarz dobiera odpowiedni peeling ,proponuje czas w jakim można go wykonać oraz potrzebna liczbę zabiegów .Peelingi dzięki swojej budowie w sposób kontrolowany złuszczają naskórek i penetrują w głębsze warstwy skory. Pozwalają pozbyć się przebarwień ,spłycają drobne zmarszczki i pobudzają do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Innym zabiegiem rewitalizującym jest Mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu sródskórnie małych dawek odpowiednio dobranego preparatu .

Zalety mezoterapii to widoczna poprawa kondycji skóry i tkanki podskórnej w miejscach podania preparatu. Temu zabiegowi można poddać  każdą okolicę ciała: twarz ,szyja, dekolt, brzuch, uda , dłonie ,skórę głowy .Skutecznie likwiduje drobne zmarszczki i zwiotczenia skory jest jednym z elementów leczenia cellulitu , wypadania włosów. Zabieg ten jest skuteczny tylko wtedy gdy wykonywany jest w serii zabiegów.

Zabieg ostrzykiwania własnym osoczem ,to też rodzaj rewitalizacji skóry ,polega on na pobraniu krwi od pacjenta ,odwirowaniu jej i po zagęszczeniu preparatu bogatopłytkowego wykonaniu mezoterapii na odpowiedniej okolicy skóry .Efekty to silniejsza regeneracja skóry, zmniejszenie rozstępów , niewielkich blizn ,pobudzenie produkcji kolagenu ,zwiększenie ilości fibroblastów.

To jedne z najpopularniejszych zabiegów „profilaktycznych” w medycynie estetycznej, które można wykonywać już po 25 roku życia lub wcześniej jeśli istnieje taka konieczność .

Należy jednak pamiętać, że wszelkie zabiegi to dodatek do dnia codziennego i dbanie o wygląd naszej skóry to także nasza codzienna dieta ,odpowiednie nawodnienie , oraz dotlenienie naszego organizmu.